Makedonija - Prva liga — kvote i rezultati
Sezona u brojkama
Statistika sezone 2026 iz 43 odigranih mečeva. Detaljnije u tabu Statistika.
Naredni mečevi
Trenutno nema zakazanih mečeva za Makedonija - Prva liga.
Ponuda i tabela se osvežavaju tokom sezone — pogledaj sve utakmice ili druge lige, ili svrati malo kasnije.
Tabela
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shkendija | 9 | 6 | 2 | 1 | 21 | 9 | 12 | 3.3 | 20 |
| 2 | Struga | 8 | 5 | 2 | 1 | 19 | 5 | 14 | 3 | 17 |
| 3 | Vardar Skopje | 9 | 5 | 2 | 2 | 16 | 9 | 7 | 2.8 | 17 |
| 4 | Tikves | 9 | 4 | 4 | 1 | 20 | 7 | 13 | 3 | 16 |
| 5 | Shkendija Haracine | 9 | 4 | 2 | 3 | 7 | 10 | -3 | 1.9 | 14 |
| 6 | Sileks | 9 | 2 | 4 | 3 | 14 | 11 | 3 | 2.8 | 10 |
| 7 | Bregalnica Stip | 9 | 3 | 1 | 5 | 11 | 16 | -5 | 3 | 10 |
| 8 | Aresimi | 9 | 2 | 3 | 4 | 7 | 20 | -13 | 3 | 9 |
| 9 | Bashkimi Kumanovo | 8 | 1 | 1 | 6 | 7 | 25 | -18 | 4 | 4 |
| 10 | Skopje | 9 | 0 | 3 | 6 | 4 | 14 | -10 | 2 | 3 |
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Struga | 5 | 5 | 0 | 0 | 15 | 0 | 15 | 3 | 15 |
| 2 | Shkendija | 5 | 4 | 0 | 1 | 14 | 6 | 8 | 4 | 12 |
| 3 | Vardar Skopje | 5 | 4 | 0 | 1 | 10 | 3 | 7 | 2.6 | 12 |
| 4 | Bregalnica Stip | 4 | 3 | 0 | 1 | 8 | 1 | 7 | 2.2 | 9 |
| 5 | Sileks | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 4 | 7 | 3 | 8 |
| 6 | Tikves | 5 | 2 | 2 | 1 | 11 | 5 | 6 | 3.2 | 8 |
| 7 | Aresimi | 4 | 1 | 3 | 0 | 4 | 3 | 1 | 1.8 | 6 |
| 8 | Shkendija Haracine | 4 | 1 | 2 | 1 | 3 | 4 | -1 | 1.8 | 5 |
| 9 | Skopje | 4 | 0 | 2 | 2 | 4 | 6 | -2 | 2.5 | 2 |
| 10 | Bashkimi Kumanovo | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 10 | -6 | 4.7 | 1 |
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shkendija Haracine | 5 | 3 | 0 | 2 | 4 | 6 | -2 | 2 | 9 |
| 2 | Tikves | 4 | 2 | 2 | 0 | 9 | 2 | 7 | 2.8 | 8 |
| 3 | Shkendija | 4 | 2 | 2 | 0 | 7 | 3 | 4 | 2.5 | 8 |
| 4 | Vardar Skopje | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 6 | 0 | 3 | 5 |
| 5 | Bashkimi Kumanovo | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 15 | -12 | 3.6 | 3 |
| 6 | Aresimi | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 17 | -14 | 4 | 3 |
| 7 | Struga | 3 | 0 | 2 | 1 | 4 | 5 | -1 | 3 | 2 |
| 8 | Sileks | 4 | 0 | 2 | 2 | 3 | 7 | -4 | 2.5 | 2 |
| 9 | Skopje | 5 | 0 | 1 | 4 | 0 | 8 | -8 | 1.6 | 1 |
| 10 | Bregalnica Stip | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 15 | -12 | 3.6 | 1 |
Rezultati
ponedeljak, 12. oktobar 2026
nedelja, 11. oktobar 2026
subota, 10. oktobar 2026
sreda, 23. septembar 2026
ponedeljak, 21. septembar 2026
subota, 19. septembar 2026
petak, 18. septembar 2026
ponedeljak, 14. septembar 2026
nedelja, 13. septembar 2026
subota, 12. septembar 2026
petak, 11. septembar 2026
ponedeljak, 07. septembar 2026
subota, 05. septembar 2026
petak, 04. septembar 2026
ponedeljak, 31. avgust 2026
nedelja, 30. avgust 2026
subota, 29. avgust 2026
petak, 28. avgust 2026
ponedeljak, 24. avgust 2026
subota, 22. avgust 2026
petak, 21. avgust 2026
nedelja, 16. avgust 2026
subota, 15. avgust 2026
petak, 14. avgust 2026
nedelja, 09. avgust 2026
subota, 08. avgust 2026
petak, 07. avgust 2026
nedelja, 26. jul 2026
subota, 25. jul 2026
Ishodi
Kada neko vodi na poluvremenu: vođstvo se zadrži do pobede u 67% mečeva, a preokret se desi u 4% (uzorak: 24 mečeva).
Golovi
Koliko golova pada po meču
- 0 5% (2)
- 1 16% (7)
- 2 28% (12)
- 3 21% (9)
- 4 14% (6)
- 5+ 16% (7)
Najčešći rezultati
Rekordi sezone
Poređenje sa prošlom sezonom
| Pokazatelj | 2025 | 2026 | Razlika |
|---|---|---|---|
| Prosek golova | 3.08 | 2.79 | -0.29 |
| 3+ golova | 58% | 51% | -7 pp |
| Oba tima daju gol | 47% | 42% | -5 pp |
| Pobede domaćina | 43% | 49% | +6 pp |
Uzorak prošle sezone: 200 mečeva.
Timovi u brojkama
| Tim | O | PG | D | P | 3+ | GG | BPG | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bashkimi Kumanovo | 8 | 4.00 | 0.88 | 3.13 | 88% | 50% | 0% | L D W L L |
| Shkendija | 9 | 3.33 | 2.33 | 1.00 | 67% | 67% | 33% | D W D L W |
| Bregalnica Stip | 9 | 3.00 | 1.22 | 1.78 | 67% | 22% | 33% | L W D L L |
| Struga | 8 | 3.00 | 2.38 | 0.63 | 63% | 38% | 63% | W D W W L |
| Sileks | 9 | 2.78 | 1.56 | 1.22 | 44% | 44% | 33% | D D D L L |
| Vardar Skopje | 9 | 2.78 | 1.78 | 1.00 | 33% | 44% | 33% | W W D W D |
| Aresimi | 8 | 2.63 | 0.75 | 1.88 | 38% | 25% | 38% | D L D L D |
| Tikves | 8 | 2.63 | 1.88 | 0.75 | 50% | 50% | 38% | W D D W D |
| Skopje | 9 | 2.00 | 0.44 | 1.56 | 44% | 44% | 11% | L L L L D |
| Shkendija Haracine | 9 | 1.89 | 0.78 | 1.11 | 22% | 33% | 33% | D L W W W |
Sortirano po proseku golova u mečevima tima. Uzorak: mečevi tekuće sezone.