Belgija - Challenger Pro liga — kvote i rezultati
Sezona u brojkama
Statistika sezone 2026 iz 61 odigranih mečeva. Detaljnije u tabu Statistika.
Naredni mečevi
Tabela
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Beerschot Wilrijk | 9 | 8 | 0 | 1 | 23 | 7 | 16 | 3.3 | 24 |
| 2 | Dender | 8 | 6 | 1 | 1 | 12 | 3 | 9 | 1.9 | 19 |
| 3 | AS Eupen | 8 | 5 | 0 | 3 | 15 | 9 | 6 | 3 | 15 |
| 4 | Sporting Hasselt | 8 | 5 | 0 | 3 | 12 | 13 | -1 | 3.1 | 15 |
| 5 | Excelsior Virton | 8 | 4 | 1 | 3 | 14 | 10 | 4 | 3 | 13 |
| 6 | Lokeren-Temse | 8 | 4 | 1 | 3 | 16 | 14 | 2 | 3.8 | 13 |
| 7 | Patro Eisden | 9 | 4 | 0 | 5 | 14 | 15 | -1 | 3.2 | 12 |
| 8 | Francs Borains | 7 | 4 | 0 | 3 | 9 | 10 | -1 | 2.7 | 12 |
| 9 | KAA Gent II | 8 | 3 | 2 | 3 | 11 | 13 | -2 | 3 | 11 |
| 10 | Club Brugge II | 8 | 2 | 3 | 3 | 14 | 17 | -3 | 3.9 | 9 |
| 11 | KRC Genk II | 9 | 2 | 3 | 4 | 13 | 16 | -3 | 3.2 | 9 |
| 12 | Lierse Kempenzonen | 7 | 2 | 2 | 3 | 7 | 10 | -3 | 2.4 | 8 |
| 13 | Seraing United | 9 | 2 | 2 | 5 | 12 | 16 | -4 | 3.1 | 8 |
| 14 | Liege | 9 | 1 | 2 | 6 | 13 | 22 | -9 | 3.9 | 5 |
| 15 | RSC Anderlecht II | 7 | 0 | 1 | 6 | 7 | 17 | -10 | 3.4 | 1 |
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Beerschot Wilrijk | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 4 | 15 | 4.6 | 15 |
| 2 | Dender | 5 | 4 | 1 | 0 | 9 | 1 | 8 | 2 | 13 |
| 3 | Patro Eisden | 5 | 3 | 0 | 2 | 8 | 6 | 2 | 2.8 | 9 |
| 4 | Lierse Kempenzonen | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | 4 | 2 | 7 |
| 5 | KAA Gent II | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 5 | 2 | 3 | 7 |
| 6 | Lokeren-Temse | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 6 | 1 | 3.2 | 7 |
| 7 | Seraing United | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 2.4 | 7 |
| 8 | Excelsior Virton | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 5 | 4 | 3.5 | 6 |
| 9 | AS Eupen | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 6 | 3 | 3.8 | 6 |
| 10 | Francs Borains | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | 3 | 3 | 6 |
| 11 | KRC Genk II | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 5 | 2 | 3 | 5 |
| 12 | Club Brugge II | 4 | 1 | 1 | 2 | 8 | 9 | -1 | 4.2 | 4 |
| 13 | Sporting Hasselt | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 3 | -2 | 1.3 | 3 |
| 14 | Liege | 4 | 0 | 1 | 3 | 8 | 11 | -3 | 4.8 | 1 |
| 15 | RSC Anderlecht II | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 10 | -8 | 3 | 0 |
| # | Tim | O | P | N | I | G+ | G- | GR | PG | B |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sporting Hasselt | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 | 10 | 1 | 4.2 | 12 |
| 2 | AS Eupen | 4 | 3 | 0 | 1 | 6 | 3 | 3 | 2.2 | 9 |
| 3 | Beerschot Wilrijk | 4 | 3 | 0 | 1 | 4 | 3 | 1 | 1.8 | 9 |
| 4 | Excelsior Virton | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 2.5 | 7 |
| 5 | Dender | 3 | 2 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | 1.7 | 6 |
| 6 | Lokeren-Temse | 4 | 2 | 0 | 2 | 9 | 8 | 1 | 4.2 | 6 |
| 7 | Francs Borains | 4 | 2 | 0 | 2 | 3 | 7 | -4 | 2.5 | 6 |
| 8 | Club Brugge II | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 8 | -2 | 3.5 | 5 |
| 9 | KAA Gent II | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 8 | -4 | 3 | 4 |
| 10 | KRC Genk II | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 11 | -5 | 3.4 | 4 |
| 11 | Liege | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 | 11 | -6 | 3.2 | 4 |
| 12 | Patro Eisden | 4 | 1 | 0 | 3 | 6 | 9 | -3 | 3.8 | 3 |
| 13 | RSC Anderlecht II | 3 | 0 | 1 | 2 | 5 | 7 | -2 | 4 | 1 |
| 14 | Seraing United | 4 | 0 | 1 | 3 | 6 | 10 | -4 | 4 | 1 |
| 15 | Lierse Kempenzonen | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 9 | -7 | 2.8 | 1 |
Rezultati
nedelja, 01. novembar 2026
subota, 31. oktobar 2026
petak, 30. oktobar 2026
nedelja, 25. oktobar 2026
subota, 24. oktobar 2026
petak, 23. oktobar 2026
nedelja, 11. oktobar 2026
subota, 10. oktobar 2026
petak, 09. oktobar 2026
nedelja, 20. septembar 2026
subota, 19. septembar 2026
petak, 18. septembar 2026
nedelja, 13. septembar 2026
subota, 12. septembar 2026
petak, 11. septembar 2026
nedelja, 06. septembar 2026
subota, 05. septembar 2026
petak, 04. septembar 2026
nedelja, 30. avgust 2026
subota, 29. avgust 2026
petak, 28. avgust 2026
nedelja, 23. avgust 2026
subota, 22. avgust 2026
petak, 21. avgust 2026
ponedeljak, 17. avgust 2026
nedelja, 16. avgust 2026
subota, 15. avgust 2026
petak, 14. avgust 2026
Ishodi
Kada neko vodi na poluvremenu: vođstvo se zadrži do pobede u 73% mečeva, a preokret se desi u 17% (uzorak: 41 mečeva).
Golovi
Koliko golova pada po meču
- 0 3% (2)
- 1 18% (11)
- 2 16% (10)
- 3 28% (17)
- 4 13% (8)
- 5+ 21% (13)
Najčešći rezultati
Rekordi sezone
Poređenje sa prošlom sezonom
| Pokazatelj | 2025 | 2026 | Razlika |
|---|---|---|---|
| Prosek golova | 2.82 | 3.15 | +0.33 |
| 3+ golova | 53% | 62% | +9 pp |
| Oba tima daju gol | 55% | 54% | -1 pp |
| Pobede domaćina | 40% | 48% | +8 pp |
Uzorak prošle sezone: 271 mečeva.
Timovi u brojkama
| Tim | O | PG | D | P | 3+ | GG | BPG | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liege | 9 | 3.89 | 1.44 | 2.44 | 78% | 78% | 11% | L L L L D |
| Club Brugge II | 8 | 3.88 | 1.75 | 2.13 | 75% | 63% | 13% | L D L D D |
| Lokeren-Temse | 8 | 3.75 | 2.00 | 1.75 | 63% | 63% | 25% | L W D W L |
| RSC Anderlecht II | 7 | 3.43 | 1.00 | 2.43 | 57% | 57% | 0% | L L L D L |
| Beerschot Wilrijk | 9 | 3.33 | 2.56 | 0.78 | 67% | 44% | 44% | W W W W W |
| KRC Genk II | 9 | 3.22 | 1.44 | 1.78 | 67% | 56% | 22% | D D L D L |
| Patro Eisden | 9 | 3.22 | 1.56 | 1.67 | 78% | 78% | 11% | W W W L L |
| Sporting Hasselt | 8 | 3.13 | 1.50 | 1.63 | 50% | 38% | 25% | W W L W L |
| Seraing United | 9 | 3.11 | 1.33 | 1.78 | 56% | 67% | 11% | W W L D L |
| AS Eupen | 8 | 3.00 | 1.88 | 1.13 | 75% | 75% | 25% | L L W W W |
| Excelsior Virton | 8 | 3.00 | 1.75 | 1.25 | 63% | 50% | 38% | W L L D W |
| KAA Gent II | 8 | 3.00 | 1.38 | 1.63 | 50% | 38% | 25% | W L W D L |
| Francs Borains | 7 | 2.71 | 1.29 | 1.43 | 71% | 29% | 29% | L L W W W |
| Lierse Kempenzonen | 7 | 2.43 | 1.00 | 1.43 | 57% | 43% | 29% | L W L D D |
| Dender | 8 | 1.88 | 1.50 | 0.38 | 25% | 25% | 63% | D W W W W |
Sortirano po proseku golova u mečevima tima. Uzorak: mečevi tekuće sezone.